سوالات متداول

۱- شرایط عضویت مددجویان در حانا چیست؟

تمامی افرادی که در اثر حادثه یا سانحه دچار آسیب نخاعی شده اند می توانند با مراجعه به حانا و انجام اقدامات اولیه عضویت، پذیرش شوند و در حانا عضو شوند.

حانا به مددجویانی که به عضویت خیریه درآمده اند، خدماتی به شرح زیر ارائه می دهد :

  • آموزش
  • توانبخشی (فیزیوتراپی – کاردرمانی – مشاوره توانبخشی)
  • توانمندسازی
  • تربیت بدنی (حرکات اصلاحی – تیم بسکتبال با ویلچر – تنیس – دومیدانی – فوتبال دستی)
  • مناسب سازی (منازل شخصی)
  • گردشگری (درون استانی برون استانی)
  • و …

حانا یک سازمان مردم نهاد، غیرانتفاعی و غیر دولتی است که از طریق کمک های خیرین (اشخاص حقیقی و حقوقی) و همچنین پرداخت های حق عوضیت اعضاء، اداره می شود و بودجه خود را تأمین می نماید.

خیرین محترم می توانند از طرق مختلف به حانا کمک نمایند که برخی از روش های پرداخت کمک های نقدی به شرح زیر است :

  • با مراجعه حضوری در محل خیریه و با هماهنگی مدیرعامل خیریه کمک های نقدی خود را پرداخت نمایند؛
  • از طریق پرداخت های آنلاین (درگاه های پرداخت بر روی سایت حانا – اپلیکیشن حانا) ؛
  • از طریق درخواست قلک های حانا و جمع کردن کمک های نقدی خود در این قلک ها.

خیرین محترم می توانند در صورت اهدای کمک های غیر نقدی در خصوص نوع آن با خیریه هماهنگی های لازم را انجام دهند؛ که می تواند مواردی مانند تجهیزات توانبخشی (ویلچر، تخت، تشک ویلچر، تشک مواج و…) باشد.

حانا برگرفته از حروف اول برخی از کلمات نام کامل «خیریه حمایت از بیماران آسیب نخاعی استان اصفهان» می باشد.

اساس تشکیل حانا ایجاد امید به زندگی و تغییر کیفیت زندگی افراد آسیب نخاعی است. استفاده از رنگ سبز و نارنجی نشان از شادابی و امید به زندگی در حانا است.
حانا بر این باور است که افراد آسیب نخاعی هم جسمی و هم روحی از روی ویلچر بلند خواهند شد و به زندگی پس از آسیب خود به خوبی باز خواهند گشت.

حانا به اتفاق همراهان همیشگی خود چهارچوب سخت مشکلات اطراف افراد آسیب نخاعی را شکسته و آن ها را به پیروزی بر این مشکلات تشویق و یاری می کند.

حانا همواره از به اشتراک گذاشتن دانش تخصصی خود برای انجام فعالیت‌های علمی و آکادمیک که به نوعی به بهبود و توسعه توانبخشی افراد آسیب نخاعی و ارتقاء سطح کیفیت زندگی آنان بیانجامد استقبال می‌کند و این امر را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود در جهت ارتقای سطح دانش کشور در حوزهای مربوط به آسیب نخاعی می‌داند.

با توجه به رویکرد تخصصی خیریه ، پایان‌نامه یا طرح‌های پژوهشی مرتبط با فعالیت‌های تخصصی با همکاری این خیریه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان‌پذیر است. در صورتی‌که شرایط فوق مهیا باشد از افراد علاقه‌مند تقاضا می‌شود ضمن ارایه کتبی درخواست برای انجام پروژه و تکمیل فرم مربوط، یک نمونه تأیید شده از پروپوزال و معرفی‌نامه از سوی دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی را به واحد پذیرش ارائه نمایند.

در طول هفته از شنبه تا پنج شنبه (ازساعت ۸.۳۰ الی ۱۳.۳۰) مددجویان و اعضاء می توانند با خیریه تماس بگیرند و سوالات خود را مطرح نمایند و همچنین اعضاء در صورت تغییر اطلاعات پرونده عضویت خود (شماره تلفن، آدرس منزل و…) می توانند با خیریه تماس حاصل نمایند و موارد اطلاع داده شود.

مددجویان و اعضاء محترم از طریق صفحه اینستاگرم ، کانال تلگرام و واتساپ حانا، با ما در ارتباط باشند.

جهت اطلاع از شماره های تماس و ارتباط از طریق شبکه های مجازی به صفحه ارتباط با ما مراجعه نمائید.